Zlot Programistów Delphi

HOTEL 500 Zegrze, 19-20 czerwca 2018

Miejsce w którym teoria łączy się z praktyką.

Programiści

To już trzecia edycja Zlotu po reaktywacji imprezy w 2016 roku.

Zlot 2018 to doskonała okazja do spotkań z programistami Delphi oraz swobodnej wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami narzędzi Embarcadero. Prelegentami podczas konferencji są eksperci Delphi zarówno z kraju, jak też z zagranicy, którzy oprócz potwierdzonej wiedzy merytorycznej (min. tytuły Embarcadero MVP) posiadają także duże doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu.

Wiedza i praktyka

2 dni, 2 ścieżki, 12 wykładów, 10 wykładowców.

Wykłady będą odbywały się w dwóch równoległych ścieżkach. Oprócz polskich wykładowców swoje prezentacje będą mieli także eksperci z zagranicy, w tym Stefan Glienke i Brian Long (obydwaj posiadają tytuły Embarcadero Most Valuable Professional) oraz Marco Cantu (Delphi Product Manager).

Duży nacisk zostanie położony na interaktywność prezentacji, zapewnienie swobodnej rozmowy uczestników z wykładowcami i ekspertami oraz wymianę doświadczeń.

Społeczność

Czyli chwile wytchnienia po ciężkim dniu

Wtorkowy wieczór będzie zarezerwowany na imprezę integracyjną połączoną z oglądaniem meczu Polska - Senegal (MŚ w Rosji). Podczas wieczornego grilla będzie można lepiej się poznać oraz swobodnie porozmawiać o swoich doświadczeniach z pracy z Delphi.

Wieczorne spotkanie integracyjne pozwoli uczestnikom Zlotu na odpoczynek po ciężkim dniu oraz pomoże w "naładowaniu akumulatorów" przed środowymi wykładami.

Dlaczego warto ?

Zobacz dlaczego warto wziąć udział w Zlocie Programistów Delphi 2018

Zobacz jak robią to inni programiści; skorzystaj z możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami Zlotu, poznaj różne „sztuczki” którymi posługują się eksperci w swojej pracy, w tym Stefan Glienke (Embarcadero MVP of the Year for 2015) oraz Brian Long (Embarcadero MVP).
Nawiąż nowe kontakty biznesowe: spotkaj nowych klientów, partnerów biznesowych.
Znajdź nowe inspiracje: zobacz nad czym pracują inni, dowiedz się jak rozwiązują swoje problemy. Masz do wyboru kilkanaście wykładów – skorzystaj z okazji i wybierz to co pomoże Ci w Twoim biznesie.
Poznaj zespół Embarcadero / BSC Polska: porozmawiaj o swoich doświadczeniu związanym z korzystaniem z Delphi z Marco Cantu – Product Manager Delphi w Embarcadero. Poznaj odpowiedzi na pytania, które chciałbyś zadać osobom odpowiedzialnym za rozwój Delphi.
Poznaj Delphi Road Map: weź udział w prezentacji Marco Cantu i zobacz czego możesz oczekiwać w kolejnych wersjach Delphi.
Wypocznij nad jeziorem: Hotel 500 w Zegrzu położony jest bezpośrednio nad jeziorem Zegrzyńskim przy prywatnej, hotelowej plaży. Skorzystaj z ogródka, przystani, pomostu dla gości hotelowych oraz innych atrakcji oferowanych przez hotel w chwilach wolnych od wykładów.
Spędź miło czas: spotkaj się z kolegami i koleżankami z branży, weź udział w czwartkowej imprezie integracyjnej, nawiąż nowe znajomości. Weź udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Skorzystaj ze specjalnej promocji dla uczestników Zlotu – szczegóły wkrótce ;-)

Plan wykładów

Poznaj nowe technologie i umiejętności. Podejrzyj warsztat i doświadczenia profesjonalistów.

Dzień 1 - wtorek - 19 czerwca
Ścieżka 1 Ścieżka 2
10:00 - 10:30
Otwarcie zlotu
BSC Polska
10:30 - 11:45
Delphi: What's New and What's Coming

In this session the Delphi Product manager will highlight the status of the product, discuss the features added over the last year and what's coming long in the future. He'll also touch on industry trends and directions and how they relate with RAD Studio overall evolution.

Marco Cantu

Embarcadero Technologies

Uznany na całym świecie ekspert Delphi oraz autor ponad 20 książek poświęconych temu narzędziu. Przez wiele lat aktywny uczestnik i animator światowej społeczności programistów, aktualnie pracuje na stanowisku Delphi Product Manager.
12:15 - 13:30
Efficient data structures in Delphi

We are going to explore the new dictionary implementation in Spring4D which was inspired by Python, how it differs from the RTL and thus enables retaining items in the order of insertion while providing the best possible performance in terms of speed and memory usage. You will learn some low level techniques that were used in its implementation.

Stefan Glienke

Aagon

Zaczynał swoją przygodę z programowaniem od Turbo Pascala, obecnie korzysta z Delphi. Specjalizuje się w projektowaniu aplikacji, wzorcach projektowych oraz regułach i praktykach projektowych. Od 2011 roku rozwija bibliotekę DSharp dla Delphi oraz jest współtwórcą projektu Spring4d. W 2015 roku otrzymał tytuł Embarcadero MVP of the Year.
Jak APIć w Delphi?

Oprogramowanie desktopowe jest w odwrocie. Podczas wykładu zastanowimy się, jak wykorzystać najlepsze cechy Delphi do zaprojektowania i implementacji API, które odpowiada współczesnym potrzebom. Przyjrzymy się też kilku bibliotekom, które wspierają programistów w zadaniu pisania aplikacji typu backend.

Mikołaj Milewski

Virion.IT

Programista i architekt oprogramowania od 13 lat. Nałogowo jeździ rowerem, czyta książki i szuka Wzorca Idealnego w programowaniu. W międzyczasie lubi dzielić się swoim doświadczeniem, tak samo bardzo, jak je poszerzać.
13:30 - 14:45
Lunch
Obiad w restauracji hotelowej
14:45 - 16:00
IDE Productivity Tips

Brian leads you through a list of time-saving IDE shortcuts and lesser-known product features to help give your Delphi programming productivity a helpful boost. Everyone knows a few useful tips and techniques but the plan is for everyone to walk away knowing some new tricks.

Brian Long

Brian Long Consultancy & Training Services

Trener, mentor i doradca działający od ponad 2 dekad. Zajmuje się platformami: Win32, .NET, Mono, iOS i Android. Autor oraz współautor książek i artykułów o Pascalu i Delphi. Prowadzi serwis http://blong.com. W wolnym czasie Brian lubi wyszukiwać grzeszki i dziwactwa systemów Unix'owych.
Automatyzacja aplikacji w Delphi - kuzyni i dalsza rodzina

Jakie języki skryptowe współpracują z Delphi? Jak wykorzystać skrypty do zaprogramowania reguł tłumaczenia maszynowego? Jak pomóc niewidomym w nauce? W jaki sposób oceniać jakość tłumaczenia maszynowego? Jak wyszukiwać informacje wśród złożonych obiektów? Jak sprawdzić, kto od kogo ściągnął i jest winien plagiatu? W trakcie wykładu pojawią się odpowiedzi na te pytania i demonstracje przykładowych programów na żywo.

Zdzisław Sroczyński

Caprisoft

Pasjonat programowania od 30 lat, z Delphi od wersji 2. Delphi wykorzystuje również w pracy naukowej do analizy procesów interakcji człowiek-komputer i przetwarzania języka naturalnego, w tym tłumaczenia maszynowego i detekcji plagiatów. Fan narzędzi wieloplatformowych z Delphi na czele.
17:00 - 19:00
Mecz Polska - Senegal

Wspólne oglądanie meczu ;-)

19:00 - 20:00
O Delphi przed grillem

Wykład ma mieć luźną atmosferę i lekko zabawną formę. Jego celem jest zachęcenie uczestników do dyskusji, która będzie mogła trwać, w czasie gilla, do późnych godzin nocnych. Porozmawiamy o tym jak smakuje spaghetti oraz jak się za mocno nie pobrudzić przy jego przygotowaniu, a także w czasie konsumpcji. Przyjrzymy się jak zostawianie bałaganu wpływa negatywnie na morale kucharzy. Wszystko zostanie okraszone SOLID'nym kodem.

Bogdan Polak

BSC Polska

Trener i konsultant techniczny BSC Polska. Zajmuje się wsparciem technicznym klientów, głównie programistów Delphi i C++ tworzących projekty VCL. Prelegent na konferencjach i seminariach. Autor artykułów o architekturze projektów programistycznych.
20:00 - 00:00
Grill - Delphi & Fun

Grill na patio hotelowym, przy brzegu jeziora.

Część społecznościowa pozwalająca na wymianę doświadczeń i poglądów.

Możliwość spotkania i rozmowy w kameralnych warunkach z wykładowcami, praktykami Delphi, programistami, a także z pracownikami BSC Polska. Integracja i bliższa współpraca społeczności programistów może przyczynić się do powstania wielu innowacyjnych rozwiązań, a wzajemna inspiracja pozwoli uzyskać lub utrzymać uzyskana już przewagę biznesową na rynku.

Dzień 2 - środa - 20 czerwca
Ścieżka 1 Ścieżka 2
10:00 - 11:15
VCL Applications on Windows 10

This session is focused on the development of applications for Windows 10, and covers new VCL controls for modern UIs, VCL styling, integration with the WinRT APIs, Windows 10 specific components, and deploying APPX packages on thw Windows Store via Windows Dektop Bridge (aka Centennial Bridge).

Marco Cantu

Embarcadero Technologies

Uznany na całym świecie ekspert Delphi oraz autor ponad 20 książek poświęconych temu narzędziu. Przez wiele lat aktywny uczestnik i animator światowej społeczności programistów, aktualnie pracuje na stanowisku Delphi Product Manager.
Migracja "dojrzałych" projektów VCL

Prowadzący zaprezenuje autorski plan migracji i unowoczesnienia klasycznych projektów VCL, które osiagneły rozmiar trudny do utrzymania, a z drugiej strony bieżące zadania uniemożliwiają wprowadzenie radykalnych zmian. Działania pozwolą w dłuższym terminie poprawić zadowolenie programistów oraz zwiększyć wydajność i ograniczyć liczbę błędów.

Bogdan Polak

BSC Polska

Trener i konsultant techniczny BSC Polska. Zajmuje się wsparciem technicznym klientów, głównie programistów Delphi i C++ tworzących projekty VCL. Prelegent na konferencjach i seminariach. Autor artykułów o architekturze projektów programistycznych.
11:30-12:45
How to Access the Android API

The ability to build Android applications is a great aspect of recent versions of Delphi, which gets more capable and functional with every release. However exploring outside the “FMX envelope” is still an onerous task to all but the most propeller-headed of Delphi developers. We’ll look at how to pull in various “not-in-the-box” features into an Android application using the latest version of Delphi and hopefully take away some of the mystery associated with it.

Brian Long

Brian Long Consultancy & Training Services

Trener, mentor i doradca działający od ponad 2 dekad. Zajmuje się platformami: Win32, .NET, Mono, iOS i Android. Autor oraz współautor książek i artykułów o Pascalu i Delphi. Prowadzi serwis http://blong.com. W wolnym czasie Brian lubi wyszukiwać grzeszki i dziwactwa systemów Unix'owych.
Propagacja wsteczna błędu w sieciach neuronowych

Omówienie algorytmu wstecznej propagacji błędu (ang. backpropagation); przykłady zastosowania, minimum lokalne v.s. globalne, kryteria stopu, oraz inne osobliwości. Trening pojedynczego perceptronu oraz trening sieci neuronowej. Implementacja algorytmu wstecznej propagacji błędu w Delphi.

Piotr Chlebek

DataUp.ai

Inżynier oprogramowania i badacz z 20 letnim doświadczeniem, entuzjasta Delphi, aktywny uczestnik spotkań społeczności Machine Learning Gdańsk. Zawodowo zajmuje się technologiami przetwarzania mowy oraz uczeniem maszynowym. Ma przyznane 3 patenty. Lubi wyzwania i trudne problemy informatyczne.
13:00-14:15
Software testing - DUnit, Mocks and TestInsight

This session will start with an overview on why you want your software to be tested in an automated way and what direct and indirect benefits you will get from that. We will see how to rethink software architecture (old and new) to make software "testable". After a short introduction to DUnit which is one of the most used testing frameworks for Delphi and TestInsight we will dive into certain techniques that make unit testing an enjoyable process and give you the certainty that your code just works. It will show what can be built ontop of the DUnit architecture and what Mocks are.

Stefan Glienke

Aagon

Zaczynał swoją przygodę z programowaniem od Turbo Pascala, obecnie korzysta z Delphi. Specjalizuje się w projektowaniu aplikacji, wzorcach projektowych oraz regułach i praktykach projektowych. Od 2011 roku rozwija bibliotekę DSharp dla Delphi oraz jest współtwórcą projektu Spring4d. W 2015 roku otrzymał tytuł Embarcadero MVP of the Year.
Delphi dla elektronika

Wykład ilustrowany ciekawymi przykładami omawiający temat komunikacji Delphi z szeroko pojętymi urządzeniami przez magistrale szeregowe I2C oraz SPI. Omówienie przeportowania do Delphi biblioteki LibUSB (LibUsb0.dll). Ponadto zostanie przedstawiona komunikacja z zewnętrznymi układami pamięci EEPROM pracującymi na I2C i SPI. Uczestnicy dowiedzą się jak budować własne narzędzia diagnostyczne dla urządzeń elektronicznych, a tym samym zastąpić bardzo drogie przemysłowe programatory.

ATNEL Mirosław Kardaś

Antel

Entuzjasta programowania w Delphi. Od kilku lat przekazuje swoją pasję tworzenia aplikacji w Delphi (Pascal) oraz programowania mikrokontrolerów w języku C swoim widzom i czytelnikom. Wydał trzy książki w tym zakresie, prowadzi popularnego wideo-bloga z poradami. Pokazuje różne drogi służące do komunikacji systemów embedded z oprogramowaniem pisanym na PC i smartfony/tablety.
14:15 - 15:15
Lunch
Obiad w restauracji hotelowej
15:15 - 16:00
Zakończenie Zlotu
BSC Polska

Zakwaterowanie

Informacje o hotelu oraz o zasadach rezerwacji noclegów.

WAŻNE! Dzwoniąc do Hotelu 500 proszę podać hasło: ZLOT PROGRAMISTÓW

Pokoje dla uczestników Zlotu zostały wstępnie zarezerwowane w Hotelu 500 w Zegrzu. W celu uzyskania informacji o dostępności pokoi prosimy o telefoniczny kontakt z hotelem.

Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami. Cena biletu na Zlot nie zawiera zakwaterowania. Sugerujemy skorzystanie z zakwaterowania w Hotelu 500 w Zegrzu. Hotel przygotował specjalną ofertę noclegową dla uczestników Zlotu. Rezerwacja przez telefon na hasło: Zlot Programistów.

Hotel 500 Zegrze

ul. Warszawska 31A, 05-130 Zegrze k/Warszawy

Rezerwacja: +48 22 774 66 66, +48 22 774 66 00

Strona WWW:   HOTEL 500 Zegrze

Mapa:   Zobacz na mapie Google


Uczestnicy Zlotu mają zapewniony bezpłatny parking na terenie hotelu.

Wszelkie sprawy związane z zakwaterowaniem prosimy załatwiać bezpośrednio z hotelem.

Uwaga - ze względu na duże zainteresowanie noclegami nie możemy zagwarantować wszystkim uczestnikom Zlotu dostępności miejsc w Hotelu 500.

Ceny biletów

Kup bilet na Zlot już teraz! Koszt biletu jest uzależniony od daty przesłania formularza rejestracyjnego

Wczesna rejestracja
590PLN
  • Cena netto (+23% VAT)
  • Rejestracja do 8 czerwca 2018
Kup
Cena regularna
690PLN
  • Cena netto (+ 23% VAT)
  • Rejestracja od 9 czerwca 2018

Zarejestruj się!

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dzisiaj, aby skorzystaj z ceny promocyjnej.

Koszt całkowity netto

Dane do faktury:
Zgoda na przetwarzanie danych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BSC Polska Sp. z o.o, informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez firmę. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO/GDPR).

Istotne zasady

Regulamin i zasady uczestnictwa w Zlocie.

BSC Polska zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do agendy Zlotu. O ewentualnych zmianach można dowiedzieć się na stronie internetowej poświęconej Zlotowi.
Dokonanie rejestracji udziału z Zlocie Programistów Delphi jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników Zlotu i zobowiązaniem do zapłaty. Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro-forma, która będzie dostępna online po zarejestrowaniu się. Link do faktury zostanie przesłany na adres mailowy podany w zgłoszeniu (termin płatności faktury 4 dni, nie później jednak niż do 18 czerwca 2018).
Niedokonanie wpłaty nie jest tożsame z rezygnacją z wzięcia udziału w Zlocie.
Rezygnacja z uczestnictwa może odbyć się tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z następującymi warunkami:
  • rezygnacja do 11 czerwca 2018 włącznie - zwrot opłat w pełnej wysokości (bezkosztowa anulacja uczestnictwa)
  • rezygnacja po 11 czerwca 2018 - firma zgłaszająca ponosi pełne koszty związane z udziałem w Zlocie.
W ramach opłaty konferencyjnej BSC Polska zapewnia Uczestnikom przerwy kawowe pomiędzy wykładami, posiłki, udział w wieczornej imprezie integracyjnej, komplet materiałów konferencyjnych oraz możliwość uczestniczenia w wykładach.
Opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania. Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami.

Kontakt

Kontakt z organizatorami Zlotu.

+48 22 864 14 65

Kontakt z działem marketingu BSC Polska
STRONA KONTAKTOWA BSC